Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2020
Francouzské puzzle - poznejte Francii do hloubky
| Zpět | jste zde: zájezdy 2020 > zájezdy Francie > Auvergne

Zájezdy Francie - Auvergne 2020

Tento kraj zahrnuje Francouzské středohoří, největší hory francouzského vnitrozemí. Za svou podobu vděčí sopečné činnosti. Turisty zaujmou vyhaslé krátery s typickými okrouhlými prohlubněmi v okolí hory Puy de Dôme, zelené svahy a třpytivé vodopády v masivu Mont Doré, dlouhé hřebeny a táhlá údolí v pohoří Monts-du-Cantal, skvělé daleké rozhledy, pestrobarevné a rozmanité horské květiny. A je tu ještě mnohem víc lákadel, která stojí za to objevit - městečka vystavěná z temného lávového kamene, skvostné románské kostely (St. Nectaire, Orcival, Le Puy-en-Velay...), lahodné sýry...

Klikněte na obrázek pro zvětšení/zmenšení
Francie - Auvergne - ještě nedávno tyto sopky chrlily lávu
Francie - Auvergne - ještě nedávno tyto sopky chrlily lávu Franxcie - Auvergne - Orcival, románská bazilika v typicka auvergnském stylu, 12.stol. Francie - Auvergne - Aven Armand, kouzlo krápníků vystupujích z temnot Francie - Auvergne - Puy en Velay, panorama města Francie - Auvergne - Thiers Francie - Auvergne - zřícenina hradu Murol, 12.století, rozšířen ve 14.st. Francie - Auvergne - Clermont-Ferrand, Notre Dame du Port Francie - Auvergne - hřebeny tvořené vrcholy sopek a žluté hořce Francie - Auvergne - Vichy, Hall des Souces vystavěná ve stylu Belle Époque, místo kde tryská minerální voda Francie - Auvergne - vulkanický  kráter Puy de Pariou je hluboký 96 m a má obvod 950 m Francie - Auvergne - Saint Nectaire, postaven mnichy z La Chaise-Dieu z šedého trachytu Francie - Auvergne - Puy en Velay, sobotní trh Francie - Auvergne - průsmyk Col de la Croix Morand, vpravo Puy de la Tache a Puy de l´Angle Francie - Auvergne - St.Enimie Francie - Auvergne - Puy en Velay, klášterní ambit s vlivem arabské archit. Španělska.

zobrazit seznam odjetých termínů zájezdů 2019
|Zpět|

Francie - Auvergne 2020 - výpis zájezdů:

Zvolte jinou oblast Francie:

Francie - Auvergne - Puy de Dome, sopka typu Pelé, původně se jmenovala Mont d´Or
7denní zájezd, doprava autokarem | Francie
Cena zahrnuje:

dopravu autobusem, 4x hotel, průvodce, pojištění CK

30.6.20 - 6.7.20
11 990,-
001-039
Zájezdy na sezónu 2020 pro Vás právě přidáváme na web. Kompletní nabídka zájezdů je již v katalogu GEOPS 2020, který si můžete stáhnout v pdf, prolistovat online, nebo objednat poštou.
|Zpět|

Francie - Auvergne 2019 - výpis odjetých termínů:

Zvolte jinou oblast Francie:

Francie - Auvergne - Puy de Dome, sopka typu Pelé, původně se jmenovala Mont d´Or
7denní zájezd, doprava autokarem | Francie
Cena zahrnuje:

dopravu autobusem, 4x hotel, průvodce, pojištění CK

1.7.19 - 7.7.19
10 990,-
091-039

zájezdy Francie - Auvergne 2020 - vybrané články:

Sopky Auvergne, regionální přírodní park

Francie je natolik velkou zemí, že jsou zde zastoupeny snad všechny typy krajiny. Málo lidí z ČR však vůbec má tušení, že se zde nachází asi nejkrásnější vulkanická krajina kontinentální Evropy, chráněná v Regionálním přírodním parku Sopky Auvergne. Poznávací zájezd do těchto míst nabízí jedinečné zážitky.

Périgord, Quercy i Francouzské středohoří - gastronomie a vína

Périgord a Quercy najdete v jihozápadní Francii, nemají mořské pobřeží, leží ve vnitrozemí, ale skrývají hotové poklady jak přírodní, historické tak i gurmánské. Pěstují se tu zajímavá vína v oblasti Bergerac a černá vína kolem Cahors, daří se tu i vlašským ořechům a chovají se tu husy, kachny a kozy, v lesích roste plno hub. Ve Francouzském středohoří se zas vyrábějí slavné sýry roquefort a cantal. Poznávací zájezdy do těchto oblastí nabízejí netušené gurmánské zážitky.

Auvergne a Francouzské středohoří

Tato rozsáhlá oblast zaujímá pětinu francouzského území a je tvořena náhorními plošinami a vyhaslými sopkami, jež umožnily intenzivní rozvoj lázeňství. Region, který byl vytvořen sopečnou aktivitou před 30 miliony let, je dnes zelený, hornatý a neuvěřitelně fotogenický. Příroda ve své původní podobě. Auvergne se nachází uprostřed Francie, mezi městem Vichy dominantní sopkou Le Puy.
© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny