Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2019
Francouzské puzzle - poznejte Francii do hloubky
| Zpět | jste zde: zájezdy 2019 > zájezdy Francie > Burgundsko

Zájezdy Francie - Burgundsko 2019, 2020

Kdo by neznal burgundské víno . Červené i bílé, obojí je vynikající. Burgundsko je však nejen kraj vinohradů a sklípků, ale také velkolepých klášterů (Pontigny, Fontenay, Vézelay), románských a gotických kostelů, měst z kamenných i hrázděných domů, najdete v něm památky zašlé slávy vévodů, kteří bývali mocní téměř jako králové, i stopy po minulosti ještě dávnější - keltská sídla a římské tábory. A na samém jihu se prostírá Beaujolais , idylický kraj viničných pahorků proslavený humoristickým románem G. Chevaliera Zvonokosy.

Klikněte na obrázek pro zvětšení/zmenšení
Francie, Burgundsko, Beaune, Hotel-Dieu
Francie, Burgundsko, Beaune, Hotel-Dieu Francie - Beaujolais - Autun, špičková vína z Beaune a Chablis Francie, Burgundsko, Dijon Francie - Beaujolais - Tournus, sv.Philibert, klášterní kostel, 1006-11209 Francie - Burgundsko - Côte-d´Or, vinice Francie - Burgundsko - Cluny, věž Clocher de l´Eau Benite, jediná zachovalá věž kostela sv.Petra a Pavla Francie - Beaujolais - Beaune, Notre Dame, Uvedení P.Marie do Josefova domu, móda ve stylu fr.gotiky Francie - Burgundsko - NP Morvan, les s tajemstvím Francie, Burgundsko, víno Francie - Beaujolais - Tournus, sv.Philibert, arkády severního křídla ambitu, před 1150.
zobrazit seznam již odjetých termínů zájezdů 2019

|Zpět|

Francie - Burgundsko 2019 - výpis zájezdů:

Zvolte jinou oblast Francie:

Francie - Beaujolais - vinice Château Moulin a Vent, hlavy roubovány na amer.podnož kvůli fyloxeře (révokaz).
5denní zájezd, doprava autokarem | Francie
Cena zahrnuje:

dopravu autobusem, 2x hotel (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), průvodce, pojištění CK proti úpadku

14.11.19 - 18.11.19
6 990,-
091-029
Využijte slevy na zájezdy 2019.

|Zpět|

Francie - Burgundsko 2019 - výpis odjetých termínů:

Zvolte jinou oblast Francie:

Francie, Burgundsko, Beaune, Hotel Dieu
7denní zájezd, doprava autokarem | Francie
Cena zahrnuje:

dopravu autobusem, 4x hotel (2lůž. pokoje), průvodce, pojištění CK

2.8.19 - 8.8.19
8 990,-
091-030
Využijte slevy na zájezdy 2019.

zájezdy Francie - Burgundsko 2019, 2020 - vybrané články:

Burgundská vína

Burgundsko - kraj malých vinařství, kde můžete narazit na vynikající vína zcela neznámé značky, ale i kraj proslulých vín z odrůd Pinot Noir nebo Gamay z Beaune, Aloxe-Corton (dlouhověká červená vína grand cru bohaté chuti i tříslovin, mj. i z vinice údajně založené Karlem Velikým), lehká vína Beaujolais, suchá bílá vína z Chablis, slámová vína z Volnay či bílá vína plné chutí z Chassagne-Montrachet. Toulat se na poznávacích zájezdech po památkách jako jsou Cluny, Autun, Beaune či Dijon a pít burgundské víno ....

Burgundsko a gastronomie

Burgundsko byla vždy bohatá oblast a na slavném burgundském dvoře vzniklo mnoho francouzských gurmánských lahůdek. Typická burgundská jídla vždy obsahují víno, ať už červené pinot noir (rulandské modré) nebo třeba slavné bílé chardonnay z Chablis. Ve víně se tu marinuje, dusí, peče, ale vínem se i omývají sýry. Chová se tu vysoce kvalitní skot známý jako Charollais a také šneci. K poznávacím zájezdům do Burgunska jistě patří i ochutnávky zdejší gastronomie

Opatství Vézelay (UNESCO)

"Věčný pahorek" ve Vézelay byl význačným poutním místem: výchozí bod a shromažďovací místo Křižáků, poutníků na cestě do Santiaga de Compostela, ale také a především završení cesty, a tedy konečná stanice těch, kteří putovali za ostatky Svaté Máří Magdalény. Tento klášter, který byl založen v polovině 9. století Girartem z Roussillonu ve vesničce Saint-Père v údolí Vallée de la Cure, byl již v roce 887 na ochranu před vpádem Normanů přemístěn na pahorek. Tak ho můžete vidět na poznávacích zájezdech do Burgundska.

Opatství Cluny

Proslulé burgundské opatství, odkud vzešel koncem 10. století duchovní a kulturní proud známý jako clunyjské hnutí, který se rozšířil do všech zemí západoevropské kulturní oblasti, bylo sice během francouzské revoluce a po ní z velké části zničeno, přesto z něj zůstávají budovy, které svědčí o dřívější nádheře a slávě. Mnohá skvostná kamenická díla jsou také uchovaná v místním muzeu. Cluny patří rozhodně k nejvýznamnějším zastávkám na poznávacích zájezdech do Burgundska.

Dijon, město vévodů burgundských

Hlavní město Burgunska tvoří výstavné paláce, vznešené gotické kostely, ale i malebné uličky z tmavobílých a červenobílých hrázděných domků a zelené parky. Na poznávacích zájezdech do Burgundska ho nelze vynechat.
© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny