Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2020
Francouzské puzzle - poznejte Francii do hloubky
| Zpět | jste zde: zájezdy 2020 > zájezdy Francie > Normandie

Zájezdy Francie - Normandie 2020

Normandie je země, která inspirovala impresionistické malíře. zaujmou vás křídové útesy s jehlovými věžmi, starobylé přístavy, mondénní pobřežní promenády, úrodné pastviny, zahrady obtížené jablky a plné květů, vyhlášené sýry, místo vína jablečný mošt cídr a pálenka calvados , vznosné katedrály a kláštery.
To všechno a ještě mnohem víc znamená Normandie , půvabný a kulturní kraj na severu Francie u La Manche . Pod vládou normandských vévodů tu rozkvetla bohatá a svébytná kultura. Vliv Normanďanů se v době jejich největší slávy rozšířila na Anglii , jihozápadní Franciii na jižní Itálii a krásnou Sicílii . Za časů Viléma Dobyvatele vznikla v Bayeux tapisérie, která je obrazem historii a dějiny hlubokého středověku.
A nesmíme zapomenout na místa, kde se na pobřeží v červnu 1944 vylodili Spojenci. Hřbitovy a muzea o tom vyprávějí.

Klikněte na obrázek pro zvětšení/zmenšení
Francie, Normandie, venkovské stavení v údolí Marais Vernier
Francie, Normandie, venkovské stavení v údolí Marais Vernier Francie - Normandie - Americký hřbitov, řady křížů a řady lidských životů Francie - Normandie - Jumièges, zříceniny kostela Notre Dame, loď románská, 3 patra - arkády, tribuny, okna Francie - Normandie - Veules-les-Roses Francie - Normandie - Rouen, typické jsou i sýry Livarot a Camembert de Normandie Francie - Normandie - Étretat, bělostné útesy nad modrým mořem Francie - Normandie - tapisérie z Bayeux, Normani útočí na anglickou pěchotu bránící se na kopci (má kníry) Francie - Normandie - Veules-les-Roses,  poslední typické chalupy s doškovými střechami Francie, Normandie, pláže v podvečer Francie - Normandie - hrázděné domy v Les Andelys Francie -  Normandie - Giverny, Monetova zahrada kde vznikaly jeho světoznámé obrazy Francie, Normandie, zřícenina hradu Gaillard Francie - Normandie - Caen, Abbaye aux Hommes Francie, Normandie, Dieppe, vjezd do přístavu Francie - Normandie - útesy na pobřeží Francie, Normandie, Mont St. Michel Francie - Normandie - okno které pamatuje časy dávno minulé Francie - Normandie - Arromanches, M4Sherman s 76 mm kanonem Francie - Normandie - exkurze na kozí farmě Francie - Normandie - vydestilovaný calvados zraje 2 roky v dobových sudech Francie - Normandie - Caen, Saint Etienne le Vieux. 10.stol, přest. goticky 1346-1417 Francie - Normandie - Honfleur, Le Vieux Bassin Francie - Normandie - Bayeux, centrum města je plné roubených domů Francie - Normandie - Honfleur, sv.Kateřina, vše post. bez použití pil, jen sekerou Francie - Normandie -  Étrétat, poslední rybář odsud vyplul 1990 Francie - Normandie - Fécamp, Palais Bénedictine, 1882-8, plány Albert Camille. Francie - Normandie - Giverny, jeden z obrazů v ateliéru Claude Moneta Francie - Normandie - Rouen, Notre Dame, hlavní loď s lomenými oblouky francie - Normandie - Rouen, typický normandský sýr Neufchâtel se vyrábí již od 6.století a má jemné aroma po houbách

zobrazit seznam odjetých termínů zájezdů 2019
|Zpět|

Francie - Normandie 2020 - výpis zájezdů:

Zvolte jinou oblast Francie:

Francie - Normandie - Étretat, bělostné útesy nad modrým mořem
6denní zájezd, doprava autokarem | Francie
Cena zahrnuje:

dopravu autobusem, 3x hotel, průvodce, pojištění CK

18.8.20 - 23.8.20
8 690,-
001-013
Zájezdy na sezónu 2020 pro Vás právě přidáváme na web. Kompletní nabídka zájezdů je již v katalogu GEOPS 2020, který si můžete stáhnout v pdf, prolistovat online, nebo objednat poštou.
|Zpět|

Francie - Normandie 2019 - výpis odjetých termínů:

Zvolte jinou oblast Francie:

Francie - Normandie - Étretat, bělostné útesy nad modrým mořem
6denní zájezd, doprava autokarem | Francie
Cena zahrnuje:

dopravu klimatizovaným autobusem, 3x hotel (2lůž. pokoje), průvodce, pojištění CK

20.8.19 - 25.8.19
7 990,-
091-013
Francie - Normandie - Étretat, bělostné útesy nad modrým mořem
5denní zájezd, doprava autokarem | Francie
Cena zahrnuje:

dopravu klimatizovaným autobusem, 2x hotel (2lůž. pokoje), průvodce

13.6.19 - 17.6.19
7 490,-
091-014

zájezdy Francie - Normandie 2020 - vybrané články:

Významná místa Normandie

Normandie, to je především půvabná krajina pastvin a jabloňových sadů, hrázděné domy, meandry řeky Seiny, vznosné chrámy a kláštery, velkolepé bílé útesy, starobylé přístavy, mondénní letoviska i pláže vylodění. To vše vám nabídnou poznávací zájezdy CK GEOPS do Normandie.

Normandie a Alabastrové pobřeží

Alabastrové pobřeží - La Côte d’Albâtre leží na severu Normandie u La Manche v severozápadní Francii. Nacházejí se tu nádherné bělostné útesy a skalní věže. Uprostřed této krajiny leží městečko Étretat. Krajina láká k dovolené u moře a nadchla mnohé umělce - malíře vč Moneta, spisovatele Maupassanta, ale také operetního skladatele Offenbacha. Poznejte ji na poznávacích zájezdech.

Městečko Étretat, útesy a kozí farma

Městečko Étretat na Alabastrovém pobřeží Normandie proslavily impozantní křídové útesy. Toto místo žádný poznávací zájezd do této oblasti nemůže minout. 

Claude Monet

Jeden z nejproslulejších francouzských malířů, významný představitel impresionismu, který maloval především krajiny (Východ slunce - Imprese, Žena se slunečníkem, cykly Katedrála v Rouenu, Kupky sena, Lekníny). Na poznávacích zájezdech do Francie můžete navštívit jeho dům a zahrady v Giverny, prohlédnout si jeho obrazy v muzeích v Paříži i Rouenu a poznat místa, která Monet s oblibou maloval.

Normandie, kraj impresionistů

Normandie je kraj Francie odedávna malíři vyhledávaný. Normandská svěže zelená krajina s pasoucími se stády krav a s rozkvetlými jabloněmi se často stávala námětem obrazů malířů krajinářů. Řeka Seina, údolí jejich meandrů lákalo k zobrazení proměnlivosti obrazu přírody. Vydejte se po stopách umělců na poznávacích zájezdech do Francie.
© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny